Znamy wyniki konkursu Moja droga - kujawskie dziedzictwo (ale nie zdradzamy)

Już 28 września ogłosimy wyniki konkursu „Moja droga – kujawskie dziedzictwo”. Aby docenić kujawskich artystów, inspirujących się w swojej twórczości kulturą ludową Kujaw, w muzeum zebrało się wielce utytułowane i bardzo profesjonalne jury. Trudu oceny ponad setki prac podjęły się etnografki panie Henryka Derezińska przewodnicząca Stowarzyszenia Twórców Ludowych, Kinga Turska Skowronek i Bożena Olszewska z Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Dorota Kalinowska z Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku  oraz, Anna Kornelia Jędrzejewska dyrektor Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Prace jurorów wspierali pani dr Justyna Słomska z Muzeum Etnograficznego w Toruniu i pan Wojciech Łukaszewski z BCKiH "Wahadło" w Brześciu Kujawskim. Nad konkursem pieczę z ramienia Muzeum im. Jana Kasprowicza sprawuje pani Katarzyna Kasiborska. Jurorzy po raz kolejny wyrazili uznanie dla Twórców. Ciepłe słowa padły też pod adresem naszego Muzeum, bowiem organizowany w cyklu dwuletnim pod patronatem Wiesławy Pawłowskiej Starosty Inowrocławskiego konkurs jest najważniejszym spotkaniem artystów ludowych Kujaw! Zapraszamy już 28 września na wernisaż wystawy pokonkursowej i spotkanie kujawskich artystów.