Wyróżnienie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego także dla Muzeum im. Jana Kasprowicza!!!

KATEGORIA: NAUKA, BADANIA NAUKOWE, POSTĘP TECHNICZNY

Zespół naukowców w składzie: prof. dr hab. Wojciech Chudziak, dr Marcin Weinkauf, dr hab. Jacek Bojarski, dr Ryszard Kaźmierczak, mgr Piotr Błędowski, mgr Dorota Bienias (z Instytutu Archeologii UMK), mgr Joanna Sawicka (z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Poznaniu), mgr Monika Freygant-Dzieruk (doktorantka Instytutu Archeologii UMK, pracownik Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu) i mgr Marcin Woźniak (dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu) – za opracowanie w ramach ogólnopolskiego projektu badawczego monografii „Wczesnośredniowieczne grodziska w Polsce. Powiat inowrocławski. Województwo kujawsko-pomorskie”.

Kolegom z Instytut Archeologii UMK w Toruniu dziękujemy za zaproszenie do projektu i docenienie naszych wieloletnich badań nad zespołem osadniczym w Dźwierzchnie w gm. Złotniki Kujawskie. Kapitule dziękujemy za docenienie rangi publikacji!!!

Otrzymać wyróżnienie Piotr Całbecki Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w przeddzień Europejskich Dni Archeologii... Bezcenne!!!

Promocja publikacji o grodziskach Powiatu Inowrocławskiego już po wakacjach/sezonie archeologicznym w naszym Muzeum!!!

O projekcie http://atlasgrodzisk.pl