Wyjątkowe spotkanie w piątek o 17:00 w Muzeum przy ul. Solankowej!!!

Zapraszamy do Lwowa!!! Przewodnikiem będzie prof. Tadeusz Riedl, urodzony we Lwowie w 1933 r. wybitny polski entomolog. Przede wszystkim jednak lwowiak wywodzący się z zasłużonej polskiej rodziny. W lwowskiej kamienicy Riedlów, przy ul. Dwernickiego, ostatnie lata życia spędził prof. Stefan Banach, światowej sławy matematyk, który został pochowany w rodzinnym grobowcu Riedlów w na Cmentarzu Łyczakowskim. W 1945 r. Tadeusz Riedl opuścił rodzinne miasto i zamieszkał w Bielsku. Karierę naukową w zakresie entomologii rozwijał we Wrocławiu, Gdańsku i Olsztynie. Jest autorem książek "We Lwowie. Relacje", "Lwów w pamięci i fotografii", "Chodząc po Lwowie", "O Lwowie i lwowskim piśmiennictwie". Tadeusz Riedl w sposób bardzo osobisty i językowo piękny opowiada o swoim rodzinnym mieście, o Lwowie.