Wianki na oktawę Bożego Ciała w Muzeum im. Jana Kasprowicza przy Solankowej 33 i równocześnie w Domu Rodziny Jana Kasprowicza w Szymborzu!!!

Warsztaty w Inowrocławiu prowadziła Ela Jarzęcka, pomysłodawczyni  powrotu zanikającej tradycji czerwcowego zaplatania kwiatów i ziół w maleńkie wianki. Do naszej mistrzyni dołączyły dzieciaki i nauczycielki Zespół Szkół Marka Kotańskiego - organ prowadzący: Powiat Inowrocławski, z ZSB Inowrocław - organ prowadzący : Powiat Inowrocławski oraz kuracjuszki i mieszkanki Inowrocławia!!! Jedna z seniorek wyplatająch z nami wianki wspominała, że ostatni raz robiła je 30 lat temu!!! A dzieciaki robiły je dzisiaj pierwszy raz!!!

Warsztaty pod gruszą w Domu Rodziny Jana Kasprowicza  prowadziły Kasia Mruk i Agnieszka Dzikiewicz. Razem z nimi wianki plotły szymborskie dzieciaki z nauczycielami z Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu oraz, chyba już przyjaciółki naszego Muzeum, panie z Gminy Inowrocław.

Były kwiaty I przyszli ludzie!!! Jesteśmy bardzo uśmiechnięci!!!

Dziękujemy!

Pomogło nam Gospodarstwo Szkółkarskie Stefana Ciesielskiego.