Wczoraj finisażowaliśmy z prędkością 30 i 3!

To było wyjątkowe spotkanie. Pan Antoni Michalak, kolekcjoner, nasz przyjaciel i autorytet, Ilona Gawrońska, artystka prezentująca w naszych progach swój dyplom i najnowsze prace oraz prowadząca rozmowę Agnieszka Dzikiewicz z naszego muzeum. Dzięki technicznym udogodnieniom połączyliśmy się z warszawską pracownią profesora Stanisława Baja, uhonorowanego przed tygodniem Medalem Zasłużonym Kulturze Gloria Artist. Dyskutowaliśmy o sensie współczesnej sztuki we współczesnym świecie, o roli artysty. Z dwóch perspektyw, Mistrza i Uczennicy, oglądaliśmy pracownie warszawskiej ASP i kształtujących się tam młodych twórców. Profesor Stanisław Baj podzielił się przejmująca refleksją kim jest artysta, przywołując postaci Marka Rothko i Vincenta van Gogha. Po raz kolejny muzeum okazało się miejscem stworzonym do spotkania, do rozmowy.

Muzycznie spotkanie wzbogacił Michał Gęsikowski.

Dziękujemy!!!