Wakacje w Muzeum - dzień szósty (solankowy)

Jak to z tym pieniądzem bywało? Czy zawsze musiał być monetą?

O pieniądzu, wymianie towarów i pieniądzu kruszcowym. Kto i po co monety wybijał i dla czego ukrywano skarby? Czy skarb zawsze musi być skarbem?

Nie obyło się bez poszukiwań zagubionych monet. Okazało się, że w trawie nie tak łatwo wszystko odnaleźć (przypadkowych Znalazców monet z muzealnego ogrodu uprasza się o oddawanie znalezisk do sekretariatu). Warsztaty wakacyjne nie obyły się bez prób fałszerstw - ale i to okazało się nie takie łatwe... Zajęcia zwieńczyło inspirowane komiksem "NA TROPACH ZŁOTEGO" projektowanie własnych monet (nederytowych również). Powstały również autorskie komiksy o poszukiwaniach skarbów. Była to niepowtarzalna okazja do przyjrzenia się z bliska zabytkowym monetom i wybranym numizmatom przekazywanym przez Narodowy Bank Polski do Muzealnych zbiorów.

Dziękujemy Narodowemu Bankowi Polskiemu Oddział Okręgowy w Bydgoszczy za możliwości obdarowania Dzieci komiksem "NA TROPACH ZŁOTEGO". Jutro porzucamy przeszłość by wkroczyć w świat zakleksowanej literatury!