Wakacje w Muzeum - dzień 9 (solankowy)

Wczoraj motywem przewodnim naszych warsztatów było ukochane przez Jana Kasprowicza - Podhale. Po pogadance na temat tradycji i gwary podhalańskiej, uczestnicy wspólnie stworzyli dużą makietę przestawiającą Tatry wraz z halami na których pasą się owieczki. Następnie dzieci udały się na muzealne wystawy w poszukiwaniu motywów górskich. Oglądały portrety naszego wielkiego poety, w tym ten najważniejszy, czyli autorstwa Witkacego, który zainspirował ich do prób stworzenia własnych portretów i autoportretów właśnie w takim charakterystycznym dla artysty stylu. Powstały także kolorowe bransoletki, które zostały ozdobione muszelkami oraz motywem góralskiej parzenicy. Na zakończenie dzieci rywalizowały w konkursie na mistrza podhalańskiego memory. Był to dzień pełen atrakcji -  Hej!