Wakacje w Muzeum - dzień 1 (szymborski)

Przehandlować szklane żetony za muszelki czy kupić soli? A może garść bursztynów? Szlakami handlowymi przez Kujawy w świat! I to nie byle jaki tylko sprzed wieków. Takie podróże tylko na wakacjach w Muzeum im. Jana Kasprowicza!!!

Po co ludzie rozwinęli handel, jak produkowano sól i dla czego słone sosy zyskały popularność. Jak to się stało, że małe muszelki pozwalały zdobyć ogromne majątki i służyły za środek płatniczy do XIX wieku? Otworzyliśmy bazarek muszelkowy! Targi o najciekawsze okazy były naprawdę zażarte! Na szlaku bursztynowym wszyscy zaopatrzyli się w bursztynowe kadzidło by na koniec znudzeni podróżą rozegrać kilka rundek ... Nie, nie graliśmy na pieniądze te dopiero zaczęliśmy poznawać. Belgia, Italia, Grecja czy Panama a nawet Norwegia. Metalowe krążki - a przynajmniej w większości krążki, drobną pamiątką z dalekich podróży.

Takie wakacyjne przygody tylko w Domu Rodziny Jana Kasprowicza w Szymborzu, tylko w Muzeum im. Jana Kasprowicza!!!

A jutro spotkamy się nie pod czarnoleska lipą Jana Kochanowskiego a pod szymborska gruszą Jana Kasprowicza!!!