Szymborski Michu na ogólnopolskiej konferencji naukowej „Nowoczesne muzeum – relacje i narracje”!

Od środy do dzisiaj Toruń staje się tymczasową stolica polskiego muzealnictwa, a to za sprawą organizowanej przez Muzeum Okręgowe w Toruniu 2. edycji muzeologicznej konferencji naukowej pt. „Nowoczesne muzeum – relacje i narracje”. W programie konferencji, pośród blisko 50 wystąpień, jest i referat muzealniczek z Muzeum im. Jana Kasprowicza!!! Z dumą chwalimy się, że Katarzyna Mruk i Elżbieta Jarzęcka zaprezentują komunikat „Muzeum a żywe dziedzictwo. O inicjatywie pt. Projekt niedźwiedź”. Toruńska konferencja podejmuje najważniejsze aktualne problemy współczesnego muzealnictwa. Wystąpieniu naszych koleżanek towarzyszy film, który przypomina historię szymborskiego Micha!!!