Słoneczko w Muzeum

Przedszkolaki z Przedszkole nr 4 "Słoneczko" z Oddziałami Integracyjnymi w Inowrocławiu skorzystały z zaproszenia Muzeum do wzięcia udziału w warsztatach świątecznych. Powstały piękne tradycyjne papierowe bombki. Było też zwiedzanie wystawy instalacji Czesławy Gucz. Muzealna motylarnia poderwała wszystkie głowy do góry, zadziwiła i zachwyciła!!!

Przypominamy, że Muzeum im. Jana Kasprowicza zaprasza do udziału w świątecznych warsztatach:

- przedszkola i uczniów klas I – III szkół podstawowych zapraszamy do stworzenia wyjątkowego, bo słomiano-papierowego łańcuch choinkowego lub delikatnej bibułkowej bombki. Oba przedmioty występują w obrzędowej plastyce kujawskiej nie tylko w powiązaniu ze zbliżającymi się świętami;

- uczniów klas  IV szkół podstawowych i starszych zapraszamy do wykonania papierowego jeżyka – odmiany bibułowej bombki;

- uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych zapraszamy na warsztaty słomkarskie, podczas których mogą wykonać samodzielnie słomkowego aniołka.

Materiały i narzędzia zapewnia Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

Koszt zajęć wynosi 15 zł od osoby.

Zapraszamy!!!