Po śladach przeszłości na rowerach do Ostrowa Krzyckiego

data: 16 czerwca 2024 - niedziela

godz. 10:00 – 13:00

W ramach Europejskich Dni Archeologii Muzeum im. Jana Kasprowicza we współpracy          z 2 Pułkiem Inżynieryjnym Jednostka Wojskowa 1523 organizuje rowerową wyprawę terenową z archeologiem. Ruszymy z Szymborza, z Domu Rodziny Jana Kasprowicza oddziału Muzeum (ul. Wielkopolska 11), śladem archeologicznych odkryć. Wyprawie towarzyszyć będzie opowieść o archeologii. Na czym polega praca archeologa, co to są zabytki archeologiczne, jak o nie dbać i chronić. Oczywiście nad wyprawą unosił będzie się duch Jana Kasprowicza! Skok w czasie zakończymy wizytą u Władysława Białego, syna Kazimierza III, księcia gniewkowskiego w jego szarlejskiej rezydencji - obecnie grodzisku.

Przybliżona trasa to 13 km. Istnieje możliwość wypożyczenia roweru z siedziby muzeum.

UWAGA: Liczba miejsc ograniczona!!! Na wyprawę obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr. telefonu 52 357 58 73 !!!

organizator: Muzeum im. Jana Kasprowicza

partner: 2 Pułk Inżynieryjny w Inowrocławiu