Piotr Machalica "Bo ja kocham film" FESTIWAL!!!

Ks. Piotr Wawrzyniak z "Najdłuższej wojny nowoczesnej Europy", dr Pasikonik ze "Sztuki kochania", kapitan Popczyk "Zabij mnie glino", bard śpiewający Wysockim, Brassensem i Młynarskim, niezapomniany "mały pieseczek", ze smutnego i niestety zawsze aktualnego wyznania "pieska pokojowego" - Piotr Machalica, aktor czyli człowiek o wielu twarzach. Patron Ogólnopolski Festiwal Filmowy im. Piotra Machalicy w Inowrocławiu!!! Urzekające młode a właściwie najmłodsze kino o poszukiwaniu miejsca na ziemi!!! Gala festiwalu - piękna!!! Gratulujemy organizatorom, nauczycielom i uczniom z Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Inowrocławiu. Jesteśmy zaszczyceni, że Muzeum im. Jana Kasprowicza mogło stać się częścią tego wydarzenia. Portrety Piotra Machalicy autorstwa Grażyny Gudejko do zobaczenia w Muzeum!!!