Muzyka ze „Znachora” na żywo w Muzeum!!!

Kilka dni temu na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie w towarzystwie orkiestry Filharmonii Krakowskiej, a w najbliższą niedzielę – kameralnie, swojsko, z bliska, U NAS!

Zespół SVAHY zagości na muzealnym dziedzińcu wraz ze swoimi poruszającymi aranżacjami dawnych pieśni rodem z kolbergowskich zbiorów oraz z melodiami znanymi z najnowszej filmowej adaptacji powieści Dołęgi-Mostowicza.

Warto dodać, że muzyka, którą do filmu „Znachor” stworzył Paweł Lucewicz, a wykonywały m.in. SVAHY, zdobyła w Krakowie nagrodę za Najlepszą Ścieżkę Dźwiękową Roku 2023!

W naszym muzeum na co dzień za pomocą opowieści zapraszamy naszych gości do świata sielskiego, wiejskiego dzieciństwa Kasprowicza. Ale nic nie ma takiej mocy czarodziejskiego przenoszenia w czasie jak muzyka! To będzie niezwykła podróż! Zapraszamy!

Niedziela, 9 czerwca, godz. 18:00, ul. Solankowa 33

WSTĘP WOLNY!