Lwów Jana Kasprowicza. Fotografie z kolekcji Joanny i Adama Doboszów - od 7 września 2023 w Muzeum Poety

„Lwów Jana Kasprowicza” - wystawa prezentuje ponad 40 fotografii Lwowa z przełomu XIX i XX wieku. Czarno-białe, nostalgiczne zdjęcia pozwalają bliżej przyjrzeć się miastu, które było stolicą nauki i kultury polskiej przełomu stuleci. Miastu w którym Jan Kasprowicz mieszkał najdłużej, ponad połowę życia. Prezentowane fotografie to odbitki ze szklanych klisz, których oryginały znajdują się w Muzeum Historycznym we Lwowie. Fotografie pochodzą z kolekcji Adama Dobosza, częstochowianina, który współpracuje z Ukrainą w dziedzinie kultury. Zapraszamy do podróży w czasie, do wielokulturowej metropolii, do grodu w którym bije polskie serce. Do miasta, na które dzisiaj spadają bomby.

Wernisaż odbędzie się 7 września o godzinie 16:00 - ZAPRASZAMY!!!

W ramach wernisażu spotkanie z miłośnikami Lwowa i kolekcjonerami Państwem Joanną i Adamem Doboszami.