KONCERT W MUZEUM!!! 9 czerwca - niedziela - 18:00

Pieśni kobiet - koncert zespołu SVAHY w Muzeum im. Jana Kasprowicza

Żywiołowa energia połączona z intymnością tradycyjnych melodii, oryginalne brzmienie i kobieca siła – tak w skrócie można opisać zespół, który wystąpi w niedzielę, 9 czerwca, o godz. 18:00 na dziedzińcu Muzeum im. Jana Kasprowicza przy ul. Solankowej 33.

Zespół SVAHY to trzy dziewczyny z miasta, które zapałały miłością do tradycyjnej, wiejskiej muzyki. Zafascynowane kujawskimi i pałuckimi utworami ludowymi dają nowe życie dawnym pieśniom. Grają na wyjątkowych instrumentach i wyśpiewują historie z życia dawnych mieszkańców wsi. Zespół tworzą: Patrycja Cywińska-Gacka (bęben obręczowy, tongue steel drum, śpiew), Ewa Pater (suka biłgorajska, mandolina, gitara, śpiew) oraz Małgorzata Żurańska-Wilkowska (lira, śpiew).

SVAHY można usłyszeć m.in. w najnowszej ekranizacji „Znachora”, do której dziewczyny stworzyły niezwykle nastrojowe tło muzyczne. Utwory z filmu z pewnością zabrzmią również w trakcie koncertu na muzealnym dziedzińcu. Zapraszamy, by dać się ponieść ich swobodnej energii i przenieść się na chwilę w sielską rzeczywistość. Wstęp na koncert jest bezpłatny!!!

Koncert pod patronatem Wiesławy Pawłowskiej.

Koncert odbywa się w ramach obchodów Dni Inowrocławia.

Jeżeli chcecie kameralnych koncertów z piękną muzyką na dziecińcu muzeum to koniecznie  przyjdźcie!!! Koncerty mają tylko wtedy sens gdy jest publiczność!!! Chcemy je dla Państwa organizować!!! Zabierzcie znajomych, dzieci i bądźcie ze SVAHAMI i z nami!!!