Cóż to było za spotkanie, cóż to był za spacer!!!

Jedyne takie czytanie i jedyne takie rozmowy. Miasto jakiego chyba tak jeszcze nie poznawaliśmy.

W ramach Europejskie Dni Dziedzictwa w Kujawsko-Pomorskim inowrocławski oddział  Archiwum Państwowego w Bydgoszczy i Muzeum im. Jana Kasprowicza zaprosili na spacer "Przez Miasto Ogród i Miasto Labirynt. Śladami bohaterów powieści Emet". Ci, którzy nie zlękli się deszczowej pogody podróżowali przez Inowrocław początków XX w. Przewodnikiem był Łukasz Oliwkowski i jego powieść "Emet". Spacer rozpoczęła prezentacja archiwaliów w inowrocławskim archiwum. A później słowa powieści wybrzmiały w Solankach, Ustroniu, pod kasztanami loży masońskiej i w miejscu synagogi, pod czujnym okiem kariatyd. Była i kawa w Muzeum.

Dziękujemy licznie przybyłej publiczności. Dziękujemy Autorowi powieści.

Organizatorami wydarzenia byli:

Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu