Artyści Powiatu dla Ignasia! Licytuj. Pomóż.

25 wyjątkowych dzieł można będzie wylicytować w aukcji, której jeszcze w naszym Powiecie nie było!

W przyszłą sobotę, 12 października o godz. 16.00, odbędzie się w powiatowym Muzeum im. Jana Kasprowicza  w Inowrocławiu przy ul. Solankowej 33 charytatywna licytacja pn. „Artyści Powiatu dla Ignasia”.

23 Artystów Powiatu, naszych wybitnych i znakomitych osobistości ze świata sztuki, przekazało na ten cel swoje wspaniałe dzieła. Są to obrazy, fotografie artystyczne, biżuteria i rzeźby.

Do akcji „Artyści Powiatu dla Ignasia” przyłączyli się:

Andrzej Prokopiuk,

Wojciech Łuczak,

Ryszard Barczak,

Paweł  Frąckowiak,

Roman Chamski,

Leonard Berendt,

Michał Siewkowski,

Krzysztof Fydrych,

Marcin Fołda,

Edyta Lasota,

Ilona Gawrońska,

Agnieszka Działo-Jabłońska,

Urszula Trawińska,

Bernadeta Lewandowska,

Adam Łożykowski,

Leszek Sieracki,

Jerzy Szczęsny,

Włodzimierz Szparaga

Dariusz Cydejko pseudo. Ranino.

Maciej Karczewski,

Sławomir Pietrzykowski,

Marcin Stępniowski,

Cezary Zabłotny.

Wszyscy oni obecni będą na licytacji w dniu 12 października.

Dochód ze sprzedaży w całości przekazany zostanie na leczenie 4-letniego Ignasia Lissa z Jacewa, chłopca chorującego na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Ratunkiem dla dziecka jest terapia genowa, która kosztuje aż 16 milionów złotych.

Po licytacji odbędzie się z udziałem naszych Artystów Powiatu wystawa. Prezentowanych będzie tam blisko 50 ich kolejnych dzieł sztuki. Będzie okazja do rozmów i zdjęć.

Takiej licytacji jeszcze nie było!

Zachęcamy, zapraszamy! Pomóżmy Ignasiowi zebrać kwotę, dzięki której podejmie leczenie i uratuje swoje życie.

Patronem honorowym wydarzenia jest Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska.